dwa salony

Grupa Cichy-Zasada w Szczecinie to Autoryzowane Salony i Serwisy takich marek jak: Audi, Volkswagen, SEAT i Skoda.

Nasze lokalizacje:

Przy ul. Południowej 6 znajdują się Autoryzowane Salony i Serwisy:

  • Audi – Salon i Serwis
  • Volkswagen – Salon i Serwis
  • SEAT – Salon i Serwis
  • Skoda – tylko Serwis
  • Salon Samochodów Używanych – Das Welt Auto

Przy ul. Struga 1a znajdują się Autoryzowane Salony i Serwisy:

  • Volkswagen – Salon i Serwis
  • Skoda – Salon i Serwis
  • Oraz Serwis Blacharsko-Lakierniczy

Drugi serwis Blacharsko-Lakierniczy mieści się przy ulicy Południowej 6 w Szczecinie.

Od połowy listopada 2019 roku zapraszamy do Autoryzowanego Serwisu Skody także przy ul. Południowej 6 – wejście od salonu SEAT.

W październiku 2020 roku, nastąpiła fuzja firm AHC Grupa Cichy, Rowiński-Wajdemajer oraz Auto Special. Dzięki temu Mirosław Cichy i Sobiesław Zasada rozpoczęli pod nowym szyldem Grupa Cichy-Zasada działalność jednej z najpotężniejszych grup dealerskich w Polsce.
Powstała spółka to teraz zespół niemal 1400 osób. Działamy aż w 16 lokalizacjach w 8 polskich miastach. Od Bałtyku aż do Tatr łączymy nasze kompetencje, profesjonalizm i zwyczajny uśmiech do drugiego człowieka.

Grupa Cichy do 30 lipca 2019 roku była częścią jednej z największych firm dealerskich w Polsce – Grupy Krotoski-Cichy. W dniu 30 lipca 2019 roku w wyniku podpisania umowy regulującej podział Grupy Krotoski-Cichy, staliśmy się  przedsiębiorstwem o nazwie Auto Handel Centrum Grupa Cichy, którego jedynym właścicielem jest Mirosław Cichy.

Pragniemy poinformować, że zmiany w strukturze własności przedsiębiorstw wchodzących w skład Grupy traktujemy tylko jako duży krok w rozwoju firmy, w drodze, która ma nas zaprowadzić w perspektywie kilku lat na zajmowaną dotąd przez Grupę Krotoski-Cichy pozycję lidera sprzedaży na Polskim rynku motoryzacyjnym. Mamy plan, mamy strategię i wiemy co musimy zrobić, by ten cel osiągnąć.

Dziś, na progu „nowego”, zapraszamy Was wszystkich w podróż, podczas której będziemy marzyć i czynić życie fascynującym, będziemy stawiać na rozwój, wdrażając nowe technologie, sprzedając samochody elektryczne, dostarczając nowych rozwiązań dla naszych klientów.

Grupa Krotoski-Cichy powstała w 1987 roku. Była autoryzowanym dealerem marek Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Użytkowe, AUDI, SKODA oraz SEAT. Grupa była jedną z największych polskich firm działających w branży motoryzacyjnej. Historia grupy sięga 1986 roku, kiedy to powstała firma Auto-Handel-Centrum.

W pierwszych latach po okresie transformacji, spółka rozpoczęła dynamiczny rozwój. Efektem była pierwsza autoryzacja marki Volkswagen dla salonu w Wysogotowie w 1993 roku oraz autoryzacja marki Skoda dla Skodex Krotoski-Cichy w roku 1997. W tym samym czasie powstał salon Skody w Lesznie. Od tego momentu sprawy potoczyły się błyskawicznie. Poprzez szybki rozwój oraz dywersyfikację aktywności została rozszerzona działalność, co pozwoliło na otwarcie kolejnych salonów. W latach 1999-2002 otwarte został 3 nowe salony: Volkswagen w Przeźmierowie (1999 r.), Audi w Przeźmierowie (2001 r.) oraz przejęty został salon Skody w Głogowie (2002 r.). Oprócz sprzedaży samochodów prowadzona jest również sprzedaż aut używanych i uszkodzonych oraz działalność związana z recyklingiem.

Kolejne lata to kontynuacja szybkiego rozwoju naszej firmy w oparciu o współpracę z silnymi partnerami. W 2006 roku zostały sprzedane salony Skody w Lesznie i Głogowie.

W tym samym czasie doszło do powstania kolejnego salonu Volkswagena w Pile (2006 r.) oraz do przejęcia salonów Skody: w Poznaniu (2006 r.) oraz Grodzisku Wielkopolskim (2007 r.).

Dywersyfikacja działalności zataczała coraz szerszą skalę. Jednym z jej efektów było otwarcie serwisu blacharsko-lakierniczego w Wysogotowie w 2007 roku. W tym samym roku zaczęła funkcjonować nazwa „Grupa Krotoski-Cichy”. Rok później doszło do fuzji Auto-Handel-Centrum z firmą Idczak w Zgierzu i Łodzi oraz do otwarcia nowej siedziby firmy w Wysogotowie.

Koncentracja na jakości obsługi klienta indywidualnego i flotowego oraz na jakości pracy, w połączeniu z czytelną strategią komunikacji marketingowej sprawiają, że w 2011 roku Grupa Krotoski-Cichy zaistniała również na rynku północnym naszego kraju. Od stycznia 2011 roku Grupa zaczęła swoją działalność w Szczecinie, Koszalinie oraz Słupsku.

Grupa Cichy-Zasada jest jedną z największych firm dealerskich w Polsce.

Grupa Cichy-Zasada jest jedną z największych firm dealerskich w Polsce. Powstała po podziale Grupy Krotoski-Cichy, który nastąpił w 2019 roku. W wyniku podpisania umowy regulującej podział Grupy Krotoski-Cichy funkcjonuje jako przedsiębiorstwo o nazwie Auto Handel Centrum Grupa Cichy, którego jedynym właścicielem jest Mirosław Cichy.

W październiku 2020 roku, nastąpiła fuzja firm AHC Grupa Cichy, Rowiński-Wajdemajer oraz Auto Special. Dzięki temu Mirosław Cichy i Sobiesław Zasada rozpoczęli pod nowym szyldem Grupa Cichy-Zasada działalność jednej z najpotężniejszych grup dealerskich w Polsce.
Powstała spółka to teraz zespół niemal 1400 osób. Działamy aż w 16 lokalizacjach w 8 polskich miastach. Od Bałtyku aż do Tatr łączymy nasze kompetencje, profesjonalizm i zwyczajny uśmiech do drugiego człowieka.

Grupa Cichy jest autoryzowanym dealerem marek Volkswagen Samochody Osobowe, AUDI, SEAT, SKODA, Volkswagen Samochody Użytkowe.

Atrakcyjna i kompleksowa oferta dla różnych grup klientów (detal oraz flota), doświadczenie pracowników oraz jakość obsługi w obszarze sprzedaży i serwisu mają istotny wpływ na rozwój firmy. Aktualnie Grupa posiada swoje punkty dealerskie zlokalizowane w Poznaniu, Szczecinie, Koszalinie, Słupsku, Pile.

Istotnym obszarem działalności Grupy, poza sprzedażą nowych samochodów, stanowią odkupy i sprzedaż samochodów używanych oraz usługi serwisowe i blacharsko – lakiernicze. Ponadto Grupa Cichy prowadzi odkup samochodów uszkodzonych, sprzedaż części nowych i używanych oraz zajmuje się recyklingiem samochodów.

Grupa Krotoski-Cichy powstała w 1987 roku. Jest autoryzowanym dealerem marek Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Użytkowe, AUDI, SKODA oraz SEAT.

Podczas dealerskiego Forum TOP100, które odbyło się 19 marca 2019 roku w Jachrance nad Zegrzem, po raz dwunasty ogłoszono Listę TOP50 – zestawienie największych polskich grup dealerskich oraz dealerów samochodów. Lista została przygotowana przez firmę doradczą DCG Dealer Consulting oraz Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Pozycję sprzedażowego lidera polskiego rynku obroniła po raz czwarty Grupa Krotoski-Cichy, z wynikiem 24,77 tys. aut (+9,53 r/r) i przewagą już ponad 4 tys. szt. nad drugą w tabeli Grupą PGD-IP (20,64 tys. aut, +2,7 proc. r/r).

Podczas Forum TOP100 w Jachrance nad Zegrzem ogłoszono również po raz pierwszy w historii listę największych dealerów aut używanych. Tu także na czele wywodząca się z Poznania Grupa Krotoski-Cichy, która w 2018 r. sprzedała ponad 6 tys. używanych pojazdów (+48,4 proc. r/r).

Więcej na ten temat.

W 2017 roku Grupa Krotoski-Cichy sprzedała 25 000 szt. nowych samochodów, co daje miejsce lidera w TOP 50.
W 2017 roku Grupa Krotoski-Cichy otrzymała trzeci rok z rzędu tytuł Dealer Roku 2016. Na podstawie rankingów TOP50 obliczany jest przede wszystkim wskaźnik konsolidacji rynku, czyli procentowa wielkość sprzedaży 50 największych firm w stosunku do całej branży.

W 2017 roku Grupa Krotoski-Cichy, która przebiła historyczną barierę 25 tys. sprzedanych samochodów w jednym roku.

W 2015 roku Grupa Krotoski-Cichy zajęła drugi rok z rzędu pierwsze miejsce na liście największych polskich firm dealerskich TOP 50.

W 2014 roku Grupa Krotoski – Cichy zajęła pierwsze miejsce na liście największych polskich firm dealerskich TOP 50, pod względem najwyższej liczby sprzedanych nowych samochodów. W 2014 roku sprzedano 13 369 sztuk nowych samochodów. Grupa Krotoski-Cichy ustanowiła tym samym nowy rekord kraju. W latach wcześniejszych Grupa zajmowała 2 i 3 miejsce w tym rankingu.

Grupa Krotoski- Cichy kończy kolejną budowę kompleksu salonów samochodowych. W Szczecinie przy zbiegu ulic Południowej i Radomskiej powstaną salony samochodowe marek: długo wyczekiwany salon Audi, Volkswagen – samochody osobowe oraz salon marki SEAT. Oczywiście przy wyżej wymienionych brendach powstanie jednocześnie bardzo duży serwis z 22 nowoczesnymi stanowiskami wraz z zapleczem działu części zamiennych. Cała powierzchnia powyższych obiektów będzie liczyła ponad 5 500 m2 części użytkowej. Klienci Grupy Krotoski-Cichy będą mogli nabyć samochód, ubezpieczyć go, skorzystać z usług  serwisowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów Grupa Krotoski-Cichy nie rezygnuje z istniejących już salonów marek Skoda i Volkswagen mieszczących się przy ul. Struga. „Dbamy o naszych Klientów, chcemy, aby mieli możliwość skorzystać z oddziałów zarówno po lewej  jak i po prawej stronie Odry” – mówi dyrektor oddziału Tomasz Hołodowski. „To dzięki naszym Klientom się rozwijamy i dla nich budujemy kolejne salony”.

Grupa Krotoski-Cichy w 2018 roku sprzedała ponad 2 500 szt. Samochodów w Szczecinie.  W Polsce posiada 31 salonów i jest największą grupą dealerską w Polsce.

Kompleksowa i atrakcyjna oferta sprzedaży samochodów nowych, wieloletnie doświadczenie serwisu poparte odpowiednim certyfikowaniem mają ogromny wpływ na rozwój firmy.

Oferujemy sprzedaż samochodów nowych, serwis mechaniczny i blacharsko-lakierniczy, sprzedaż części i akcesoriów, ubezpieczenia.

Jesteśmy partnerem Volkswagen Banku, dzięki któremu oferujemy atrakcyjne oferty kredytowe oraz leasingowe zakupu samochodów zarówno dla osób prywatnych jak i dla firm.

W listopadzie 2019 roku dla wygody Klientów został otwarty Autoryzowany Serwis Skoda przy ul. Południowej 6 – wejście przez salon SEAT.